Pjongczang 2018: Moelgg prowadzi na półmetku giganta, Gąsienica-Daniel na 24. miejscu

Zimowe
Pjongczang 2018: Moelgg prowadzi na półmetku giganta, Gąsienica-Daniel na 24. miejscu
fot. PAP

Włoszka Manuela Moelgg prowadzi po pierwszym przejeździe slalomu giganta, pierwszej alpejskiej konkurencji kobiecej igrzysk w Pjongczangu. 24. miejsce zajmuje Maryna Gąsienica-Daniel, która traci do liderki 3,27.

34-letnia Moelgg, która jeszcze nigdy w karierze nie wygrała zawodów Pucharu Świata, o 0,20 wyprzedza Amerykankę Mikaelę Shiffrin i o 0,29 swoją rodaczkę Federicę Brignone.

 

Słabiej zaprezentowały się dwie inne, oprócz Shiffrin, faworytki. Prowadząca w klasyfikacji giganta PŚ Niemka Viktoria Rebensburg jest ósma ze stratą 0,83, a dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji Francuzka Tessa Worley pojechała aż o 1,44 wolniej od Moelgg, co plasuje ją na 14. pozycji.

 

Drugi przejazd rozpocznie się o godz. 5.45.

 

Slalom gigant kobiet miał się odbyć w poniedziałek, ale z powodu silnego wiatru został przełożony na czwartek.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze