Mamrot: Cracovia zrobiła duży krok jakościowy

Cracovia w sobotnim meczu będzie groźniejsza niż w pierwszej rundzie, jej pierwszy mecz po zimowej przerwie pokazał, że ten zespół wykonał duży krok jakościowy - uważa trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot.

Najbliższy plan Jagiellonii, to przekroczenie pułapu 40 zdobytych punktów; w ocenie sztabu szkoleniowego tyle wystarczy, by być pewnym miejsca w pierwszej ósemce po rundzie zasadniczej sezonu. Pierwsza ósemka, to plan minimum białostoczan w tym sezonie.

Po zwycięstwie 2:0 nad Piastem w Gliwicach Jagiellonia ma na koncie 39 punktów i jest wiceliderem. Cracovia również wygrała pierwszy mecz po zimowej przerwie (2:1 ze Śląskiem Wrocław) i jest w tabeli 12., z dorobkiem 25 pkt.

- "Pasy" pokazały się z naprawdę dobrej strony w ostatnim spotkaniu, ale to my gramy u siebie i chcemy zdobyć punkty potrzebne do zapewnienia sobie gry w grupie mistrzowskiej - powiedział Mamrot, cytowany przez klubową stronę internetową Jagiellonii.

Dodał, że dużo wie o Cracovii, z którą w trakcie zimowych przygotowań w Turcji jego zespół mieszkał w jednym hotelu. Sztaby szkoleniowe podglądały się na treningach i w meczach kontrolnych. - Pierwszy mecz pokazał, że zespół z Krakowa wykonał duży krok jakościowy i na pewno będzie groźniejszy niż w pierwszej rundzie - uważa Mamrot. W Krakowie padł wtedy remis 1:1.

W jego ocenie, w tym sezonie - chcąc awansować do górnej ósemki walczącej o mistrzostwo - trzeba zdobyć ponad 40 punktów. - Dlatego walka zapowiada się pasjonująco do samego końca. Obecnie różnice w tabeli są niewielkie, a czwarty i dziewiąty zespół dzielą cztery "oczka" - przypomniał.

Zaapelował do kibiców o frekwencję, by była wyższa, niż w ostatnich meczach przed zimową przerwą.

Najbardziej zagorzali fani Jagiellonii już mobilizują się w mediach społecznościowych. Pod hasłem "Święto Ultry" dwie godziny przed meczem spotykają się w centrum Białegostoku i stamtąd przejdą grupą na stadion. To ma być już tradycją w dniach meczowych Jagiellonii u siebie.

- Dobrze rozpoczęliśmy rok, więc fajnie byłoby rozpocząć zmagania u siebie wygraną. Mam nadzieję, że kibice licznie zgromadzą się na trybunach, bo w końcu to dla nich gramy nasze mecze - dodał trener białostoczan.

Początek meczu Jagiellonia - Cracovia w sobotę o 18.