Pjongczang 2018: „Iron Man” nowym imperatorem Korei

Inne
Pjongczang 2018: „Iron Man” nowym imperatorem Korei
fot. PAP

Reprezentant gospodarzy Yun Sungbin, złoty medalista igrzysk w Pjongczangu w skeletonie, który startował w kasku stylizowanym na hełm Iron Mana, zyskał w Korei Płd. ogromną popularność. Zawodnikowi gratulował prezydent kraju, nazywając go „imperatorem skeletonu”.

- To zwycięstwo to najlepszy prezent dla Koreańczyków z okazji Księżycowego Nowego Roku. Yun pokazał nam, że mamy odwagę rywalizować na nieznanym nam wcześniej polu i jeśli się postaramy, możemy być najlepsi na świecie. Dziękujemy Ci "imperatorze skeletonu" – napisał na Twitterze prezydent Mun Dze In, podkreślając fakt, że w Korei nie było wcześniej tradycji uprawiania tej dyscypliny.

Oprócz tytułu „imperatora” Sungbin, ze względu na swój niezwykły kask, zyskał też pseudonim „Iron Man”.

- Sposób w jaki zjeżdża się na skeletonie przypomina styl jego lotu. Poza tym, jest to mój ulubiony superbohater – tłumaczył po zawodach zawodnik.

Sungbin uzyskał najlepsze czasy w każdym z czterech ślizgów i pokonał rywali największą różnicą w historii igrzysk. Koreańczyk jest też pierwszym zawodnikiem spoza Europy i Ameryki Północnej, który sięgnął po medal olimpijski w skeletonie.

- Zdobyć złoto na igrzyskach to zawsze coś wspaniałego, ale zwyciężyć tutaj, we własnym kraju, to dodatkowo wielki zaszczyt – powiedział po zawodach Sungbin.

23-letni skeletonista był na torze mocno wspierany przez miejscową publiczność. Wielu Koreańczyków, którzy z okazji święta spędzali czas u rodzin oglądało też jego przejazdy w telewizji.

- Cieszę się, że dopingowało mnie aż tyle osób. Moim życzeniem jest to, aby moja ogromna popularność miała przełożenie na rozwój dyscypliny po igrzyskach – stwierdził Sungbin.

Koreańczycy od lat zdobywają medale w łyżwiarstwie szybkim i short tracku. Sungbin jest dopiero drugim reprezentantem tego kraju, który stanął na podium igrzysk w innej dyscyplinie. Pierwszą była mistrzyni olimpijska z Vancouver oraz srebrna medalistka z Soczi w łyżwiarstwie figurowym Yuna Kim.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze