Pjongczang 2018: Trzecia porażka Kanadyjek

Zimowe
Pjongczang 2018: Trzecia porażka Kanadyjek
fot. PAP

Złote medalistki igrzysk w Soczi Kanadyjki przegrały trzeci mecz z rzędu w turnieju olimpijskim w curlingu w Pjongczangu. W piątek uległy 8:9 Dunkom, dla których to pierwsze zwycięstwo. Z kompletem trzech wygranych prowadzą Japonki i Szwedki.

Cztery lata temu w finale w Soczi Kanadyjki pokonały Szwedki 6:3, rewanżując im się za porażkę w meczu o złoty medal igrzysk w Vancouver (6:7 po dogrywce).

W Pjongczangu Kanadyjki, w całkowicie zmienionym składzie, spisują się znacznie poniżej oczekiwań i zajmują ostatnie, 10. miejsce.

Dotychczas po dwa tytuły mistrzyń olimpijskich w curlingu wywalczyły kobiece reprezentacje Kanady (1998, 2014) i Szwecji (2006, 2010).

Zespół ze Skandynawii w piątek wygrał z Olimpijczykami z Rosji 5:4 i dołączył do Japonek, które już wcześniej odniosły trzy kolejne zwycięstwa.

Do rundy finałowej awansują cztery drużyny.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze