Moto

Neuville liderem Rajdu Szwecji

Polska załoga dwukrotnie w piątek wylądowała w zaspie śnieżnej - przed południem z pomocą przyszli kibice, a wieczorem, na ostatnim OS-ie w Torsby, to już się nie udało. - Mimo ogromnego zaangażowania fanów nie udało nam się ukończyć tego odcinka - powiedział Pieniążek. Zgodnie z regulaminem na Polaków nałożono dziesięciominutową karę.

 

 

Poza feralnymi dwoma odcinkami polski kierowca jechał w piątek dobrze, zajmując miejsca pod koniec pierwszej lub na samym początku drugiej dziesiątki. Niestety, dwa błędy kosztowały bardzo dużo, bo w klasyfikacji generalnej po ośmiu odcinkach specjalnych jedyny reprezentant Polski w klasie WRC-2 klasyfikowany jest na 24. pozycji.

 

- Czołówka bardzo mocno ciśnie i widać, że ciężko będzie odrobić do nich stratę. Ale zawodników sklasyfikowanych bezpośrednio przed nami zamierzamy pogonić - mówił jeszcze przed feralnym ostatnim piątkowym odcinkiem w Torsby. Mimo ogromnego pecha krakowianin nie zamierza się poddać i chce poprawić swoją pozycję. Ma na to szansę, bo przecież w 66. Rajdzie Szwecji nie rozegrano jeszcze nawet połowy odcinków specjalnych.

 

W sobotę odbędzie się aż osiem odcinków, a kibice będą mieli okazję na dwóch z nich obserwować długie skoki. Zwłaszcza jedno miejsce, nazwane na cześć nieżyjącego legendarnego kierowcy Colina McRae "Colin’s Crest" robi ogromne wrażenie. W sobotę kierowcy ponownie odwiedzą też tor w Karlstad, na którym rywalizowali w czwartek, a dzień zakończą sprintem w Torsby.

 

66. Rajd Szwecji zakończy się w niedzielę.