"Sportowcy nie oczekują współczucia"

Inne
"Sportowcy nie oczekują współczucia"
fot. PAP

Wydaje mi się, że sportowcy nie oczekują od kibiców współczucia. To jest nasza praca, my to robimy dla własnej satysfakcji i dlatego, żeby ta adrenalina dalej nas napędzała do życia. Jestem przekonany, że współczucie to ostatnia rzecz, jakiej sportowcy potrzebują - stwierdził Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski z Sydney w rzucie młotem.

Jerzy Mielewski: W naszej reprezentacji jest wielu sportowców, dla których sam udział w igrzyskach olimpijskich jest sukcesem. Oni teraz trochę zbierają cięgi, bo miejsce 30., bo miejsce 40. Kibice zarzucają im potem, że są turystami. Z perspektywy hokeja na lodzie: po igrzyskach w Albertville też były głosy krytyki, zajęliśmy 11. miejsce, ale od tamtej pory, czyli od 1992 roku, nasi hokeiści już się na tę wielką imprezę nie zakwalifikowali. Podejście siłą rzeczy musiało się zmienić.

Jerzy Sobera (olimpijczyk z Albertville w hokeju na lodzie): Dzisiaj z pewnością bylibyśmy zadowoleni i dumni z tego, że reprezentacja Polski występuje na igrzyskach olimpijskich, bo tych ambicji medalowych nigdy w hokeju nie było. Nigdy przecież tak naprawdę nie byliśmy potęgą. Z pewnością u naszych obecnych reprezentantów tli się nadzieja, że na następnych igrzyskach w końcu wystartują i będą się mogli potem wszystkim pochwalić, że dostąpili tego zaszczytu.

Czy współczuć sportowcowi, który jest o milimetr od medalu? Przykładem Weronika Nowakowska i Stefan Hula.

Szymon Ziółkowski: Wydaje mi się, że sportowcy nie oczekują od kibiców współczucia. To jest nasza praca, my to robimy dla własnej satysfakcji i dlatego, żeby ta adrenalina dalej nas napędzała do życia. Jestem przekonany, że współczucie to ostatnia rzecz, jakiej sportowcy potrzebują. Specyfika zimowych igrzysk olimpijskich jest o tyle inna niż letnich, że większość sportowców, którzy biorą w nich udział, ma kolejną szansę. Jeśli nie uda się w tym pierwszym starcie, mamy kolejny dystans, kolejną możliwość. A jeśli znów się nie uda, mamy jeszcze drużynówkę. W letnich igrzyskach olimpijskich, poza pływaniem i lekkoatletyką, takiej możliwości nie ma. To więc na pewno spore ułatwienie dla przedstawicieli sportów zimowych. Inaczej się podchodzi do rywalizacji.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze