Pjongczang 2018: Kiedy Stoch odbierze złoty medal?

Zimowe
Pjongczang 2018: Kiedy Stoch odbierze złoty medal?
fot. PAP

Niedziela zapowiada się na jeden ze spokojniejszych dni dla polskich sportowców rywalizujących w igrzyskach w Pjongczangu. Bardzo miłe chwile przeżyje natomiast Kamil Stoch, który tego dnia odbierze złoty medal za sobotni triumf na dużej skoczni.

Program igrzysk olimpijskich został ułożony w taki sposób, że dla polskich kibiców 18 lutego raczej nie będzie emocjonującym dniem.

O godz. 2.15 rozpocznie się pierwszy przejazd slalomu giganta mężczyzn, z udziałem Michała Jasiczka (numer 85.).

Z kolei Kaja Ziomek, jedna z najbardziej utalentowanych polskich panczenistek, wystartuje w biegu na 500 m. Początek zmagań w łyżwiarstwie szybkim o godz. 12.56.

W pozostałych czterech finałach nie będzie reprezentantów Polski.

Na 5.15 zaplanowano rywalizację w narciarstwie dowolnym w konkurencji slopestyle mężczyzn (od godz. 2 - kwalifikacje), a na godz. 12 - skoki akrobatyczne panów.

Zanim do nich dojdzie, o 7.15 na trasę wyruszą biegacze narciarscy w rywalizacji sztafet na dystansie 4x10 km.

O godz. 12.15 rozpocznie się bieg biathlonistów ze startu wspólnego na 15 km.

W niedzielę rywalizację rozpoczną bobsleiści w konkurencji dwójek, z udziałem Mateusza Lutego i Krzysztof Tylkowskiego. Tego dnia odbędą się dwa pierwsze ślizgi.

To, że na niedzielę zaplanowano niewiele "polskich" akcentów, nie oznacza, że kibice biało-czerwonych nie będą mieć wzruszających chwil. Przeciwnie. Ok. godz. 11.30 zaplanowano wręczenie medali za sobotnią rywalizację w skokach narciarskich na dużym obiekcie. Złoty odbierze Kamil Stoch (zostanie również odegrany polski hymn), srebrny Niemiec Andreas Wellinger, a brązowy - już po raz drugi w Korei Południowej - Norweg Robert Johansson.

Po sobotnim konkursie odbyła się tzw. ceremonia kwiatowa, podczas której zawodnicy otrzymali na podium maskotki.

Niedziela będzie intensywnym dniem dla całej polskiej reprezentacji skoczków. O godz. 12 rozpoczną się bowiem treningi przed zaplanowanym na poniedziałek konkursem drużynowym.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie