McGregor z niechlubnym rekordem

Sporty walki
McGregor z niechlubnym rekordem
fot. PAP

Nie wiadomo na razie kiedy do oktagonu wróci jedna z największych gwiazd światowego MMA, Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB). Irlandczyk w niedzielę zyskał miano najdłużej nie broniącego mistrza organizacji UFC.

W niedzielę minęło dokładnie 463 dni od czasu mistrzowskiej walki McGregora o pas kategorii lekkiej. W listopadzie 2016 roku pokonał on przez nokaut w drugiej rundzie Eddiego Alvareza i został pierwszym w historii posiadaczem dwóch pasów w jednym czasie. Miał na swoim koncie również pas kategorii piórkowej.

 

Z reguły, gdy zawodnik zbyt długo nie broni mistrzostwa, władze UFC postanawiają odebrać mu tytuł. McGregor jako czołowa gwiazda organizacji jest jednak w pewien sposób chroniony. Co więcej w międzyczasie Irlandczyk walczył na ringu bokserskim z Floydem Mayweatherem.

 

"Notorious" wyprzedził Anthony'ego Pettisa i Franka Mira. Każdy z tej trójki nie bronił pasa ponad 400 dni. Co ciekawe McGregor zajmuje również szóste miejsce w tym zestawieniu, chodzi oczywiście o kategorię piórkową. Po 350 dniach od wywalczenia mistrzostwa odebrano mu jednak to trofeum.

 

Na razie nie wiadomo, kiedy Irlandczyk wróci do oktagonu. Opcji walki ma kilka, dużo mówi się o ewentualnym pojedynku z Mayweatherem na zasadach MMA, w planach było też trzecie starcie z Natem Diazem. Chwilowo jednak McGregor będzie śrubował swój niechlubny rekord.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze