Francuzi jako jedni z głównych faworytów do medalu startowali w ostatniej grupie łyżwiarzy podczas programu krótkiego. Początek ich występu był imponujący, ale już po kilkudziesięciu sekundach zaczęły się problemy. Mniej więcej w połowie ich programu Papadakis popsuł się choker i jej strój stał się luźny. Na twarzy Francuzki widać było, że nie czuje się ona komfortowo...

W końcówych fragmentach występu problemy stały się tak uporczywe, że Papadakis nie udało się utrzymać kontroli nad strojem. W pewnym momencie widzowie, którzy oglądali program krótki zobaczyli nawet pierś Francuzki, która wydostała się spod kostiumu. Para znad Sekwany zdekoncentrowała się, przez co prawdopodobnie straciła kilka ważnych punktów w końcówce. Podkreślił to Cizeron, który sam wyszedł do dziennikarzy, by odpowiadać na pytania. Załamana partnerka nie chciała pokazywać się przed kamerami.

Mimo problemów, Francuzi przed programem dowolnym, który zostanie rozegrany 20 lutego zajmują drugą lokatę. We wtorek będą jechali jako trzecia para od końca. Prowadzą Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir, którzy mają jednak niewielką przewagę nad Cizeronem i Papadakis. Czternastą pozycję zajmują Polacy Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.