"Wszyscy byliśmy zszokowani, gdy się o tym dowiedzieliśmy. Oczywiście mamy wielką nadzieję, że to był jakiś błąd i sprawa się szybko wyjaśni" - powiedziała rosyjska curlerka Wiktoria Mojsiejewa.

 

Kruszelnicki, który brązowy medal zdobył wraz z żoną Anastazją Bryzgałową, opuścił już wioskę olimpijską i czeka na wyniki badania próbki B. Jak zapewniają organizatorzy, będą one znane już w poniedziałek.

 

"To głupie, ale Aleksander nie jest głupi, więc nie mogę w to uwierzyć" - dodał rosyjski trener curlingu Siergiej Biełanow.

 

Rosjanie poważnie się obawiają, że jeżeli próbka "B" potwierdzi obecność meldonium u Kruszelnickiego, to fakt ten negatywnie wpłynie na ewentualne starania Rosji o pełnoprawny powrót do rodziny olimpijskiej.

 

Meldonium figuruje na liście substancji zakazanych od 1 stycznia 2016 roku. Wcześniej był często używany do wspomagania przez sportowców, zwłaszcza rosyjskich.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.