Stawiarski o brązie skoczków: Internet zawsze będzie wymagający. To dżungla

Zimowe

Internet zawsze będzie wymagający. To jest coś w rodzaju dżungli, w której można pozwolić sobie na wszystko. Ale naprawdę wydaje mi się, że brąz jest wielkim sukcesem tej drużyny, a nie porażką - skomentował brązowy medal polskich skoczków w konkursie drużynowym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczangu Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Marek Jóźwik: Jak pan przeżył ten konkurs, który momentami był dramatyczny, ale skończył się dla nas dobrze?

Jarosław Stawiarski: Konkurs ten okazał się horrorem, bo tak naprawdę nie oglądałem jeszcze takich zawodów, gdzie byłyby takie małe różnice punktowe. Norwegowie odskoczyli, ale nasza rywalizacja z Niemcami przeszła najśmielsze oczekiwania i nawet Alfred Hitchcock by tego nie wymyślił. Ale chyba wszyscy jesteśmy szczęśliwi z tego naszego pierwszego brązu w drużynówce. Skoczkowie spełnili oczekiwania kibiców.

Powiedział pan: "chyba". Nie wiem czy dotarły do pana głosy, że to nie aż, a tylko brązowy medal? Pojawiły się takie opinie w internecie.

Internet zawsze będzie wymagający. To jest coś w rodzaju dżungli, w której można pozwolić sobie na wszystko. Ale naprawdę wydaje mi się, że brąz jest wielkim sukcesem tej drużyny. Oczywiście, przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o srebro. Norwegowie byli dzisiaj chyba poza zasięgiem każdej z drużyn. Jestem pełen podziwu dla Polaków, oddali osiem równych skoków. Jest z czego się cieszyć, bo nasza szkoła skoczków nadal ma się dobrze.

Sześć medali w Vancouver, sześć medali w Soczi, w Pjongczangu na razie dwa i nie zapowiada się na to, żeby było ich więcej. Jak pan to ocenia z punktu widzenia sekretarza stanu?

Pewnie, że z Norwegią, Niemcami i Kanadą, które mają mnóstwo tych medali, nigdy konkurować nie będziemy. Mierzmy siły na zamiary. Oczywiście, że jest pewna doza niedosytu, liczyliśmy na więcej, ale może jeszcze coś wpadnie pod koniec. Ja jestem urodzonym optymistą.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

Marek Jóźwik, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie