"Naszą propozycję przedstawimy Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu. Musimy omówić ją także ze Związkiem Hokeja na Lodzie Korei Północnej. Chodzi o to, aby obie drużyny bardziej się zgrały i za cztery lata zaprezentowały się w igrzyskach olimpijskich w Pekinie" - powiedział Fasel.

 

W turnieju olimpijskim w Pekinie wystąpi dziesięć drużyn. Ekipa koreańska będzie musiała uczestniczyć w kwalifikacjach. W Pjongczangu skorzystała z prawa przysługującego gospodarzom imprezy. Zgoda MKOl pozwoliła na start połączonej drużyny Korei Północnej i Południowej.

 

Dotychczas w Pjongczangu Koreanki strzeliły tylko jedną bramkę i przegrały w Kwandong Hockey Centre dotychczasowe spotkania w grupie B. Pokonały je Szwajcarki i Szwedki w identycznym stosunku 8:0 oraz Japonki 4:1.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.