Pierwsza z szyb pękła po uderzeniu krążka przez obrońcę Jakuba Nakladala. Chwilę później, zanim jeszcze obsługa techniczna wymieniła zniszczoną cześć bandy, kolejną rozbił Adam Polasek.

 

"Wybijając krążek z własnej strefy czasem dobrze jest go władować w szybę. Co do napastników, to wolałbym jednak, aby celowali bliżej bramki" - żartował trener czeskiego zespołu Josef Jandacz.

 

Jeden z najbardziej doświadczonych hokeistów w zespole Roman Cervenka przyznał, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

"Myślę, że szyby były naruszone już wcześniej. Nie wiem, czy ktokolwiek ma aż tak mocne uderzenie. Chociaż w sumie Jakub Nakladal mógłby dać radę to rozbić" - zauważył 32-letni hokeista.

 

Czesi zapewnili sobie prawo gry w ćwierćfinale jako zwycięzcy grupy A. W kolejnym spotkaniu czeka ich starcie hokeistami z USA, którzy we wtorek pokonali w barażu Słowację 5:1.

 

Ekipa Stanów Zjednoczonych były ćwierćfinałowym przeciwnikiem Czech także w turnieju olimpijskim w Soczi. Wtedy lepsi okazali się Amerykanie. Kilka miesięcy po igrzyskach Rosji oba zespoły spotkały się w tej samej fazie mistrzostw świata i wygrali Czesi.

 

"Na pewno nie będzie łatwo. To nie jest nasz ulubiony rywal. Każdy mecz jest jednak inny, a my jesteśmy mocni i możemy ich pokonać. Nie ma się czego bać, ale na łatwy mecz też nie ma co liczyć. Styl gry Amerykanów jest bardzo wymagający, oni są szybcy i agresywni, a my nie możemy mieć żadnych przestojów. Musimy być ciągle w ruchu" - powiedział Cervenka, który wystąpił w obu spotkaniach w 2014 roku, jak również w przegranym przez Czechów starciu z USA w ćwierćfinale MŚ 2016.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.