Gniezno organizatorem turnieju Ligi Światowej

Inne
Gniezno organizatorem turnieju Ligi Światowej
fot. PAP

Turniej pierwszej rundy Ligi Światowej hokeistów na trawie odbędzie się w Gnieźnie pod koniec sierpnia - poinformowano we wtorek na konferencji prasowej. To będzie jednocześnie początek kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Jak powiedział trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek, będzie to niezwykle ważne wydarzenie w polskim hokeju.

"Jak tylko sięgam pamięcią, nie przypominam sobie tak ważnego męskiego turnieju w naszym kraju. Tu stawka jest wysoka, bo walczymy o igrzyska olimpijskie. Jeśli dobrze wywiążemy się z roli organizatora, być może światowa federacja doceni naszą pracę i powierzy nam turnieje Ligi Światowej w następnych edycjach" - powiedział.

Zawody rozegrane zostaną w dniach 25 sierpnia - 2 września. W Gnieźnie oprócz Polaków wystąpią Włosi, Czesi, Ukraińcy, Litwini i Węgrzy. Turniej rozgrywany będzie systemem "każdy z każdym", dwie najlepsze drużyny awansują do drugiej rundy, która rozegrana zostanie już w 2019 roku. Kwalifikację olimpijską można uzyskać dopiero na poziomie trzeciej rundy.

"Myślę, że cztery zespoły - my, Włosi, Czesi i Ukraińcy będą liczyć się w walce o dwa premiowane awansem miejsca. Będzie to nasza najważniejsza impreza na boiskach otwartych w tym roku i całe przygotowania będą jej podporządkowane. Brak awansu do następnej rundy oznacza, że zamykamy sobie definitywnie drogę do igrzysk. Pierwsze zgrupowanie mamy już pod koniec marca w Holandii, gdzie zagramy sparingi z zespołami klubowymi. W czerwcu w Gnieźnie planujemy rozegrać mały turniej albo kilka meczów towarzyskich" - wyjaśnił Śnieżek.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze