Kasai nie zamierza rezygnować ze skakania! Chce występować jeszcze przez...

Inne
Kasai nie zamierza rezygnować ze skakania! Chce występować jeszcze przez...
fot. Cyfrasport

Dla legendarnego japońskiego skoczka narciarskiego Noriakiego Kasaiego udział na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu był już ósmym występem w karierze na imprezie tej rangi. Niespełna 46-latek nie ma jednak zamiaru kończyć kariery i otwarcie mówi o kolejnych startach.

Japończyk, który dokładnie 6 czerwca skończy 46 lat jest absolutnym rekordzistą wszech czasów w swoim sporcie, jeśli chodzi o ilość występów na zimowych igrzyskach olimpijskich. Kasai, który jest o pięć lat starszy od Adama Małysza wystąpił na swoich ósmych igrzyskach.

 

17-krotny zwycięzca konkursów Pucharu Świata plasował się na 21. miejsce na skoczni normalnej oraz na 33. na dużym obiekcie. Skoczek pochodzący z "Kraju Kwitnącej Wiśni" nadal ma olbrzymie serce do uprawiania skoków. - Wciąż będę skakał. Marzę o występie na igrzyskach w Pekinie, ale również na igrzyskach za 8 lat. Moim celem jest dziesięciokrotny udział w tej imprezie. Osiem to dla mnie za mało - wyznał w rozmowie z Eurosportem Kasai.

 

"Nori", który wraz z kolegami w konkursie drużynowym zajął 6. miejsce zamierza wystąpił na IO w 2026 roku. Jeżeli uda mu się zrealizować swój cel to będzie miał wówczas 53 lata. Kasai swój olimpijski debiut zanotował przeszło 26 lat temu. Swój największy sukces na Olimpiadzie zaliczył przed czterema laty w Soczi. Indywidualnie na dużej skoczni wywalczył "srebro". Z kolei w drużynie Japonia zdobyła "brąz". Natomiast wywalczenie drużynowego srebrnego krążka świętował w 1994 roku na IO w Lillehammer.

 

Dla Kasaiego wyjątkowo napędza fakt, że o organizację igrzysk w 2026 roku stara się Sapporo. To właśnie na skoczni Okurayama "Kamikaze Kasai" debiutował w zawodach PŚ 17 grudnia 1988 roku. Uplasował się wtedy na 31. miejscu.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze