Kiedy kontuzjowani siatkarze ONICO Warszawa wrócą do gry?

Siatkówka
Kiedy kontuzjowani siatkarze ONICO Warszawa wrócą do gry?
fot. PAP

Przyjmujący Bartosz Kwolek, środkowy Jan Nowakowski oraz atakujący Sharone Vernon-Evans z powodów zdrowotnych wypadli ostatnio ze składu ONICO Warszawa. Mateusz Dawidziuk z CM Gamma, lekarz stołecznej drużyny, opowiedział o problemach stołecznych siatkarzy. Jak poważne są ich urazy i kiedy wrócą do gry?

– Ostatnie tygodnie to pechowy okres. Kontuzjowani są Bartek Kwolek, Janek Nowakowski i Sharone Vernon-Evans. Bartek Kwolek z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego wymagał operacji, obecnie czuje się bardzo dobrze, przechodzi rekonwalescencję. Podczas badań diagnostycznych będziemy oceniać gojenie się mięśni brzucha oraz powięzi, celem jak najszybszego i rozsądnego powrotu do treningów – stwierdził Dawidziuk.

– W przypadku Janka Nowakowskiego mamy do czynienia z przypadkowym urazem doznanym w siłowni. Złamany został paliczek dystalny palca trzeciego prawej ręki. Janek przechodzi leczenie przyspieszające zrost kostny w Centrum Medycznym Gamma, czuje się dobrze, jego palec jest odpowiednio zabezpieczony. Nasz środkowy już niedługo powinien powrócić do gry – dodał.

– Również Sharone Vernon-Evans w niedługim czasie powinien powrócić na boisko. Jest pod opieką doktora Grzegorza Adamczyka a także lekarzy z Kanady, którzy wspólne prowadzą jego leczenie – zakończył lekarz ONICO Warszawa.

RM, ONICO Warszawa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie