MŚ 2018: Rosyjski urząd ochrony konsumentów karze hotelarzy

Piłka nożna
MŚ 2018: Rosyjski urząd ochrony konsumentów karze hotelarzy
fot. PAP

Rosyjski urząd ochrony konsumentów nałożył kary na hotelarzy za ogromne podwyżki cen w związku z piłkarskimi mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca. Zdarzyło się, że ceny podniesiono nawet o 570 procent.

Po analizie ofert ponad 700 hoteli i pensjonatów urząd nałożył kary w łącznej wysokości 88 tysięcy euro na 198 podmiotów prawnych i 181 osób fizycznych. Firmy były karane również za naruszenie przepisów sanitarnych i innych praw konsumenckich.

 

Największe zastrzeżenia budziło postępowanie hotelarzy z Jekaterynburga, najdalej na wschód wysuniętego miasta-gospodarza tegorocznego mundialu.

 

Kibice i media od dłuższego czasu zwracały uwagę na windowanie przez rosyjskich hotelarzy i właścicieli pensjonatów cen za noclegi w trakcie MŚ. Organizatorzy imprezy spodziewają się setek tysięcy gości z całego świata.

 

Polska reprezentacja rywalizować będzie w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Bazą biało-czerwonych będzie Soczi, a mecze rozegrają w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze