Polak uzyskał czas 41,039. Przegrał jedynie z wicemistrzem igrzysk w Soczi i aktualnym wicemistrzem świata Chińczykiem Wu Dajingiem, którego czas 40,264 to rekord olimpijski.

 

Oprócz nich w pierwszym wyścigu rywalizowali Amerykanin Aaron Tran, Australijczyk Andy Jung i Francuz Thibaut Fauconnet.

 

Po starcie Polak był drugi, chwilę później został wypchnięty na zewnątrz, ale zdołał wrócić na premiowaną lokatę. Dodatkowo tuż za jego plecami przewrócili się Jung i Fauconnet. Powtórki telewizyjne pokazały, że sprawcą kolizji był Tran.

 

Sędziowie zdyskwalifikowali Trana, który linię mety minął jako trzeci. Daleko przed nim wyścig ukończyli Azjata i Polak.

 

We wtorkowych eliminacjach na 1000 m wystąpiła Magdalena Warakomska. W piątym biegu, po dyskwalifikacji mistrzyni globu Brytyjki Elise Christie, uplasowała się na drugiej pozycji i też czeka ją kolejny start.

 

Ćwierćfinały z udziałem obydwojga Polaków odbędą się w czwartek 22 lutego, ostatnim dniu olimpijskiej rywalizacji na krótkim torze w Gangneung.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.