Pjongczang 2018: We wtorek Polacy rywalizują m.in. w dwuboju i biathlonie

Zimowe
Pjongczang 2018: We wtorek Polacy rywalizują m.in. w dwuboju i biathlonie
fot. PAP
Szczepan Kupczak

Kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, biathlon i short track - w tych dyscyplinach będą rywalizować we wtorek Biało-Czerwoni na olimpijskich arenach w Pjongczangu. Brązowe medale za konkurs drużynowy odbiorą tego dnia polscy skoczkowie.

Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak rozpoczną rywalizację indywidualną w kombinacji norweskiej o godz. 11 czasu polskiego. Wówczas odbędą się skoki na dużym obiekcie. Na 13.45 zaplanowano bieg na 10 km.

 

W Polsce kombinacja norweska ma duże tradycje. W 1956 roku w Cortina d'Ampezzo Franciszek Groń-Gąsienica zdobył brązowy medal. W Pjongczangu polscy dwuboiści po raz pierwszy wystartują w zawodach drużynowych (tę konkurencję zaplanowano na czwartek).

 

We wtorek do rywalizacji w sztafetach mieszanych przystąpią przedstawiciele biathlonu. Polskę będą reprezentować Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec (godz. 12.15). Panie pobiegną dwa razy po 6 km, a panowie dwa razy po 7,5 km.

 

Medale zostaną także rozdane w konkurencji par tanecznych - o godz. 2 rozpocznie się program dowolny. Reprezentanci Polski Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują po programie krótkim 14. miejsce. Trenerka polskiej pary tanecznej Sylwia Nowak-Trębacka chwaliła za ten występ swoich podopiecznych.- Jestem zadowolona i dumna. Cieszę się, że Natalia i Maks pojechali wszystko to, co na dziś potrafią. Zaprezentowali się ładnie i niezwykle ekspresyjnie - powiedziała Nowak-Trębacka.

 

Jej zdaniem program krótki w wykonaniu polskich jedynaków w olimpijskiej rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym stał na wyższym poziomie niż na niedawnych mistrzostwach Europy, gdzie zajęli 10. miejsce.

 

Najlepsi w programie krótkim w Pjongczangu byli Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir, którzy wynikiem 83,67 pobili rekord świata. W programie dowolnym weźmie udział 20 najlepszych par spośród 24, które startowały w poniedziałek.

 

Łącznie na wtorek zaplanowano pięć finałów. Od 2.30 o medale będą walczyć kobiety w narciarstwie dowolnym w konkurencji halfpipe (panowie rozpoczną tego dnia eliminacje). Z kolei od 12.23 finałową rywalizację zaczną zawodniczki startujące w sztafetach na 3000 m w short tracku. W tej dyscyplinie, ale na 1000 m, odbędą się we wtorek eliminacje z udziałem Magdaleny Warakomskiej (początek o 11). Niedługo później - o 11.45 - rozpoczną się kwalifikacje mężczyzn na 500 m. Wśród startujących jest Bartosz Konopko.

 

Ok. godz. 11 odbędzie się ceremonia medalowa z udziałem polskich skoczków narciarskich. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula odbiorą brązowe medale, wywalczone w poniedziałek na dużym obiekcie. Pierwszy z nich już wcześniej został uhonorowany w Pjongczangu złotym medalem za indywidualny triumf na dużej skoczni.

 

Najlepsi w konkursie drużynowym okazali się Norwegowie, a drugie miejsce zajęli Niemcy.We wtorek odbędą się kolejne mecze w curlingu kobiet i mężczyzn, a także hokeistek i hokeistów. Zaplanowano również pierwszy i drugi przejazd bobslejowych dwójek kobiet.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze