Pjongczang 2018: Wykryto doping u słoweńskiego hokeisty

Zimowe
Pjongczang 2018: Wykryto doping u słoweńskiego hokeisty
fot. PAP/DPA

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) poinformował we wtorek o pozytywnym wyniku testu antydopingowego u kolejnego olimpijczyka - słoweńskiego hokeisty Zigy Jeglica. Wykryto u niego fenoterol, lek rozszerzający oskrzela. Zawodnik został tymczasowo zawieszony.

Jeglic, który 24 lutego skończy 30 lat, zaakceptował naruszenie przepisów antydopingowych, w ciągu 24 godzin ma opuścić wioskę olimpijską i wrócić do ojczyzny. We wtorek o godz. 8:40 rozpocznie się mecz barażowy o ćwierćfinał, w którym Słowenia zagra z Norwegią.

 

To trzeci przypadek dopingu odnotowany od początku igrzysk w Pjongczangu. Wcześniej na stosowaniu niedozwolonych środków przyłapano Japończyka Kei Saito (short track) i reprezentanta Olimpijczyków z Rosji Aleksandra Kruszelnickiego, brązowego medalistę par mieszanych w curlingu.

 

CAS zajmuje się na miejscu w Korei Płd. sprawami dopingowymi w trakcie olimpiady.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie