Kołecki - Borowski: Kolejni zawodnicy w karcie walk

Sporty walki
Kołecki - Borowski: Kolejni zawodnicy w karcie walk

Damian Zorczykowski (3-1, 2 SUB) dołączył do grupy zawodników z długoterminowym kontraktem w organizacji Babilon MMA. 16 marca w Radomiu zawodnik Fight Club Łomża zmierzy się z Krystianem Krawczykiem (1-0). Starcie zostało zakontraktowane w limicie kategorii piórkowej.

Zorczykowski zadebiutował w organizacji Tomasza Babilońskiego w grudniu 2017 roku. Podczas gali Babilon MMA 2 w Legionowie pokonał na punkty Michała Folca.

 

Pochodzący z Łomży zawodnik i trener jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski w ADCC i złotym medalistą Amatorskich Mistrzostw Świata w MMA. Jest posiadaczem brązowego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. W zawodowej karierze MMA notuje serię 4 zwycięstw z rzędu.

 

- Cieszę się, że wracam do organizacji Babilon MMA. W Legionowie wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie i dlatego nie zastanawiałem się długo nad tą propozycją. Związaliśmy się kontraktem na kilka walk. Dzięki temu będę mógł dobrze zaplanować najbliższe starty - mówi Zorczykowski.

 

Jego rywalem będzie Krawczyk, który reprezentuje MMA Fight Club Nowe Miasto i Rawski Klub Karate. Pochodzący z okolic Radomia zawodnik ma na koncie jedno zawodowe zwycięstwo. Startował w amatorskich zawodach w Polsce (ALMMA) i na Wyspach.

 

Krawczyk dołączył do grona, które ma rozgrzać radomską publiczność. Obok niego wystąpią inni lokalni zawodnicy: Michał Elsner, Daniel Rutkowski oraz Piotr Kacprzak, który został dopisany do karty wstępnej. Do klatki wejdą również mistrz olimpijski Szymon Kołecki, Łukasz Borowski, Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Mateusz Siński, Michał Orkowski, Łukasz Łysoniewski, Dawid Pepłowski oraz Dawid Wylegała.

 

Aktualna karta walk Babilon MMA 3:

 

Walka wieczoru:

 

-93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

 

Karta główna:

 

-77,1 kg: Daniel Skibiński – TBA
-83,9 kg: Rafał Haratyk – TBA
-77,1 kg: Michał Elsner – TBA
-65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
-120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski
-83,9 kg: Dawid Pepłowski – TBA
-65,8 kg: Damian Zorczykowski - Krystian Krawczyk

Karta wstępna (semi-pro):

-65,8 kg: Piotr Kacprzak - Dawid Wylegała

mt, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie