Matka Jaśkowiec: Były nerwy i radość

Zimowe
Matka Jaśkowiec: Były nerwy i radość
fot. PAP

"Najpierw były nerwy czy uda się awansować do finału, a następnie radość z dobrego występu" - skomentowała mama Sylwii Jaśkowiec Zofia występ córki oraz Justyny Kowalczyk w sprincie drużynowym techniką dowolną w biegach narciarskich na igrzyskach w Pjongczangu. Duet Polek zajął w finale siódme miejsce.

"Wczoraj rozmawiałam z Sylwią. Miałam wrażenie, że była nastawiona na ciężką walkę. Powiedziała mi, że będzie bardzo ciężko wejść do finału. Wraz z Justyną zdawały sobie sprawę, że mogą awansować do niego praktycznie tylko dzięki dobremu czasowi w półfinale” - powiedziała Zofia Jaśkowiec, która nie tylko jest najwierniejszym kibicem, ale także prowadzi prywatne archiwum córki. Skrzętnie zbiera wszelkie publikacje, które na jej temat się ukazują.

 

Ten scenariusz się spełnił. W 1/2 finału Polki zajęły piąte miejsce, ale dobry czas dał im awans do ostatniego biegu.

 

„Może w finale zabrakło troszkę sił. Widać w pierwszym starcie naprawdę dały z siebie bardzo dużo. Mimo to na ile miały jeszcze sił zarówno Justyna, jak i Sylwia walczyły o każdą sekundę, o każdy metr” - oceniła.

 

Przypomniała, że córka po długotrwałych kłopotach zdrowotnych wznowiła starty dopiero w grudniu.

 

Nie chciała dłużej rozmawiać na temat informacji, że gdyby podczas igrzysk córce nie udało się w żadnym starcie znaleźć się w czołowej ósemce, to przestałaby trenować: "Sylwia tego głośno nie komentuje. Ona uwielbia walczyć. Nie odpowiem na to, gdyż musiałabym najpierw z nią to skonsultować”.

 

Ma nadzieję, że Kowalczyk nie zakończy kariery i dalej wraz z Sylwią będzie "walczyć" o rozwój biegów narciarskich w Polsce.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze