Pjongczang 2018: Szwedzi, Kanadyjczycy i Amerykanie w półfinale curlingu

Zimowe
Pjongczang 2018: Szwedzi, Kanadyjczycy i Amerykanie w półfinale curlingu
fot. PAP/EPA

Szwedzi, Kanadyjczycy i Amerykanie awansowali do półfinału olimpijskiego turnieju mężczyzn w curlingu. O awans do strefy medalowej igrzysk w Pjongczangu w barażu powalczą Brytyjczycy i Szwajcarzy.

Szwedzi triumfowali w siedmiu z dziewięciu spotkań, Kanada miała bilans 6-3, z kolei USA, W. Brytania i Szwajcaria 5-4 (o kolejności decydowała tzw. mała tabela). Najsłabsza w stawce 10 drużyn była Dania 2-7.

 

W ostatniej serii gier pierwszej fazy zawodów Szwecja przegrała z Norwegią 2:7, Kanada pokonała Danię 8:3, a Stany Zjednoczone wygrały z Wielką Brytanią 10:4. W meczu azjatyckich zespołów Korea Południowa zwyciężyła Japonię 10:4.

 

Półfinały rozegrane zostaną w czwartek 22 lutego, o godz. 12.05 czasu polskiego. Kanada zmierzy się z USA, zaś Szwecja będzie rywalizować z lepszym z pary W. Brytania - Szwajcaria. Baraż odbędzie się w środku nocy, początek o 1.05.

 

Kanadyjczycy są mistrzami olimpijskimi z 2006, 2010 oraz 2014 roku.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie