Współpraca między Lewandowskim i Kucharskim została zawiązana jeszcze za czasów gry tego pierwszego w Zniczu Pruszków. To właśnie Kucharski wywalczył swojemu podopiecznemu transfer do Lecha Poznań, a następnie do Borussii Dortmund, w której kariera "Lewego" zaczęła rozwijać się w zawrotnym tempie. Wybór zespołu z Zagłębia Ruhry okazał się "strzałem w dziesiątkę", a Signal Iduna Park bramą do zrobienia kariery z prawdziwego zdarzenia.

Później nastąpiły przenosiny do Bayernu Monachium, gdzie Lewandowski występuje do dziś. Pracę Kucharskiego należy ocenić pozytywnie również w kontekście honorowego zachowania wobec "Bawarczyków". W momencie, w którym po Lewandowskiego zgłosił się Real Madryt, duet odrzucił tę ofertę, gdyż wcześniej obiecał już działaczom Bayernu, że Polak zostanie w Monachium.

Informację odnośnie zmiany agenta podał na swoim koncie twitterowym Mateusz Borek. Na razie nie wiadomo kto zajmie miejsce Kucharskiego, jednak spekuluje się, że może być to ktoś z najwyższej światowej półki.