24 lutego w Galerii Handlowej Focus w Bydgoszczy o godz. 10:00 odbędzie się otwarcie wystawy modeli oraz figur zbudowanych z klocków Lego. Jak podaje Express Bydgoski, na wystawie nie zabraknie ekspozycji w skali 1:1, a wśród nich pojawi się podobizna Tomasza Golloba. Budowla pochłonęła 140 tysięcy klocków.

Na wystawie zgromadzeni będą mogli oglądać figury znanych przedstawicieli ze świata sportu, muzyki oraz filmu. Swojej podobizny doczekał się także m.in. Rafał Sonik oraz jego quad. Wykorzystano do tego aż 250 tysięcy klocków. Największym przedsięwzięciem było jednak zbudowanie modelu Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA. Został on wykonany z miliona części w skali 1:7 i ma prawie jedenaście metrów długości i trzy metry wysokości.

Gollob to wychowanek i legenda Polonii Bydgoszcz, w której startował nieprzerwanie w latach 1990-2003 i zdobył w tym czasie drużynowo pięć mistrzostw Polski. W zeszłym roku podczas treningu motocrossowego w Chełmnie uległ wypadkowi i odniósł poważne obrażenie kręgosłupa. Bydgoszczanin obecnie przebywa w Chinach na rehabilitacji.

Wystawa klocków lego, m.in. z podobizną Golloba potrwa do 15 kwietnia.