Żyła: Miałem dużo czasu na naukę hymnu

Zimowe

Piotr Żyła, który do Pjongczangu pojechał w roli rezerwowego, bardzo ucieszył się z sukcesu swojego reprezentacyjnego kolegi, Kamila Stocha. Charyzmatyczny skoczek na jego cześć zagrał na gitarze "Mazurka Dąbrowskiego". - Miałem dość dużo wolnego czasu i zdążyłem się przygotować - powiedział Żyła.

Nagranie, na którym Żyła gra na gitarze "Mazurka Dąbrowskiego" pojawiło się na jego koncie na Instagramie. "Dziś z takiego repertuaru. Gold dla Polski" - napisał.

 


- Miałem dość dużo wolnego czasu i zdążyłem się przygotować. Trochę mi się zeszło, ale mamy w miarę prosty hymn do grania na gitarze, więc jestem bardzo zadowolony - powiedział Żyła po powrocie z Pjongczang na lotnisku im. Fryderyka Chopina na Okęciu.

Mimo, że Polak nie wystartował w żadnym z konkursów nie żywi urazy do trenera Stefana Horngachera za to, że zrezygnował z jego usług. - Trener jest wyjątkowy. Bardzo dobrze nam się z nim pracuje. Jesteśmy zdyscyplinowanymi zawodnikami, którzy wykonują wszystkie polecenia trenera. Dziękujemy trenerowi - zakończył.

Wypowiedzi Piotra Żyły w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie