PlusLiga: Trefl Gdańsk na fali! Rozbił Asseco Resovię Rzeszów

Siatkarze Trefla Gdańsk są w formie! W piątek pokonali u siebie Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Dla podopiecznych Andrei Anastasiego było to siódme zwycięstwo z rzędu, biorąc pod uwagę PlusLigę i Puchar Polski.

Już pierwszy set pokazał, że gospodarze są w znakomitej formie i będą chcieli przedłużyć swoją znakomitą passę. Mimo tego, w pewnym momencie gospodarze przegrywali już tylko 14:15. Podopieczni Anastasiego wzięli się jednak w garść i wygrali seta do dwudziestu.

Drugi set przypominał wymianę ciosów. W końcówce znów gospodarze osiągnęli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do samego końca. Efekt? Wygrany set do 21.

W trzecim secie przewaga gdańszczan wzrosła. Trener Asseco Resovii Rzeszów próbował odmienić losy rywalizacji, dokonując zmian, jednak na niewiele się to zdało. Mateusz Mika i spółka znów byli górą, wygrywając do 20.