Pjongczang 2018: Ostateczna klasyfikacja medalowa

Zimowe
Pjongczang 2018: Ostateczna klasyfikacja medalowa
fot. PAP

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 dobiegły końca, a ostatnią złotą medalistką została Marit Bjoergen. Jak wygląda ostateczna klasyfikacja medalowa Pjongczang 2018? Które miejsce zajęli Polacy?

Do samego końca nie było wiadomo, kto wygra klasyfikację medalową Pjongczang 2018. Ostatniego dnia igrzysk na czoło wysunęli się Niemcy, którzy zdobyli czternaste złoto za sprawą triumfu bobslejowej czwórki. Nasi zachodni sąsiedzi mogli jeszcze poprawić swój złoty dorobek, ale hokeiści w ostatnich sekundach zaprzepaścili szansę na zwycięstwo w finale z Olimpijczykami z Rosji.

O tym, jak ostatecznie będzie wyglądała klasyfikacja medalowa deycydować miał więc bieg na 30 kilometrów techniką klasyczną kobiet. Murowaną faworytką do złota była Norweżka Marit Bjoergen, która stanęła na wysokości zadania i z wielką przewagą wyprzedziła resztę stawki. Tym samym zdobyła czternasty złoty krążek dla Norwegii, która dzięki większej liczbie srebrnych medali wyprzedziła ponownie Niemcy!

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęli ostatecznie Kanadyjczycy. Reprezentacja Polski zakończyła zmagania na 20. lokacie. Dorobek medalowy Polaków to złoto Kamila Stocha i brąz drużyny skoczków.

Cała klasyfikacja medalowa TUTAJ.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze