Triumf 16-letniej Świątek w Szarm el-Szejk

Iga Świątek wygrała turniej ITF na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk (pula nagród 15 tys. dol.), pokonując w finale belgijską tenisistkę Britt Geukens 6:3, 6:1. To czwarty w karierze triumf 16-letniej Polki w imprezie tej rangi.

Świątek zajmuje 725. miejsce w rankingu WTA, a starsza o pięć lat Geukens jest sklasyfikowana na 636. pozycji.

Polka niedawno wróciła do gry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu skokowego, której doznała latem. Jej pierwszym oficjalnym meczem od tego czasu był deblowy występ 9 lutego w spotkaniu z Turcją w Pucharze Federacji. Nastolatka z Warszawy zadebiutowała wówczas w seniorskiej edycji tych rozgrywek. Dzień później - w konfrontacji z Bułgarkami - zaprezentowała się zaś w singlu.

Pierwszy triumf w imprezie ITF Świątek wywalczyła w październiku 2016 roku, gdy zwyciężyła w halowym turnieju ITF na kortach twardych w Sztokholmie. Tamtym startem zadebiutowała w "dorosłym" tenisie. W ubiegłym roku cieszyła się zaś z sukcesu w Bergamo i w Gyor.

W kurorcie Szarm el-Szejk startowała także w deblu. W parze z Niemką Constanze Stepan odpadła w ćwierćfinale. Na pierwszej rundzie gry podwójnej zatrzymały się zaś występujące razem Paulina Czarnik i Daria Kuczer.