Marković odchodzi ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra

Koszykówka
Marković odchodzi ze Stelmetu Enea BC Zielona Góra
fot. PAP

Nikola Marković nie jest już zawodnikiem Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

- Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować Nikoli Markovićowi za grę w naszej drużynie. Miał on swój udział w naszej styczniowej pogoni o awans do TOP 16 Basketball Champions League - mówi Janusz Jasiński, przewodniczący rady nadzorczej Grono S.S.A.
 
- Zdecydowaliśmy się na taki ruch, ponieważ po powrocie Borisa Savovića do składu posiadaliśbymy siedmiu obcokrajowców. Ktoś z nich byłby poszkodowany i nie znajdował się w składzie meczowym - wyjaśnia Janusz Jasiński. Dodaje, że zwolnienie Markovića ma także pomóc w znalezieniu dużej ilości minut dla Savovića.
 
W podkoszowej rotacji Stelmet Enea BC zostaje więc z Vladimirem Dragicevićem, Borisem Savovićem, Adamem Hrycaniukiem, Jarosławem Mokrosem i Edo Murićem, który może występować na pozycji numer cztery.
 
Nikola Marković wystąpił pięć razy w rozgrywkach PLK. Rzucał średnio 8.0 punktu i notował 5.2 zbiórki. W pięciu meczach BCL rzucał średnio 4.0 punktu i notował 4.0 zbiórki - spędzał średnio 13.2 minut na parkiecie. 

ba, basketzg.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze