Memoriał Wagnera: Poznaliśmy gospodarza 16. edycji!

Siatkówka
Memoriał Wagnera: Poznaliśmy gospodarza 16. edycji!
fot. Cyfrasport

Wiadomo już, gdzie odbędzie się kolejna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! Gospodarzem będzie TAURON Arena w Krakowie.

- O ponowne rozegranie turnieju w TAURON Arenie prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas dwunastej, czternastej i piętnastej edycji - powiedział prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

 

Przy okazji podkreślił wzorową współpracę z Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. - Po znakomitych doświadczeniach z ostatnich lat i negocjacjach, które okazały się formalnością, decyzja nie mogła być inna - dodał Mróz.

 

 

- Kraków to bardzo fajne miejsce. Hala jest znakomita i znakomicie się w niej czułem. Wszystko w czasie mistrzostw Europy było tam świetnie zorganizowane. Świetnie się tam gra, wszystko jest pod ręką - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen.

 

- Miasto jest znakomite. Kraków bardzo mi się podoba, to wyjątkowo urokliwe miejsce. Sporo po nim spacerowałem podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W tym roku aż tyle wolnego czasu pewnie mieć nie będę, ale ponieważ uwielbiam spacery, spróbuję chociaż trochę pochodzić uliczkami. Myślę, że jest to do zrobienia. Nie mogę się doczekać, kiedy na dłużej przyjadę do Polski, a tym bardziej, nie mogę się doczekać przyjazdu do Krakowa - dodał.

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w łódzkiej Atlas Arenie, bydgoskiej Łuczniczce, katowickim Spodku, hali MOSiR w Zielonej Górze, płockiej Orlen Arenie czy Arenie Toruń.

 

Szesnasta edycja odbędzie w dniach 24-26 sierpnia. W TAURON Arenie kibice będą mogli obserwować zmagania reprezentacji Polski, Rosji, Francji i Kanady. Dla wszystkich czterech ekip będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie