Nice 1 Liga: Trzy mecze zagrożone

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Trzy mecze zagrożone
fot. Cyfrasport

Mróz komplikuje zaplanowaną na piątek i sobotę tegoroczną inaugurację 1. ligi piłkarskiej. Jak powiedział szef Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN Łukasz Wachowski, mogą nie odbyć się co najmniej trzy mecze - w Chojnicach, Grudziądzu i Niepołomicach.

Utrzymujące się w kraju bardzo niskie temperatury torpedują rozgrywki piłkarskie. Wprawdzie w ekstraklasie wszystko na razie przebiega zgodnie z planem, ale mecze odbywają się przy niskiej frekwencji.

Więcej problemów jest w pierwszej lidze, która w najbliższy piątek wznawia rozgrywki po zimowej przerwie. Bardzo poważnie zagrożone są trzy spotkania 20. kolejki: Chojniczanka - Raków Częstochowa (piątek), Olimpia Grudziądz - Stal Mielec (sobota) i Puszcza Niepołomice - GKS Katowice (sobota).

- Mecze w Chojnicach, Grudziądzu i Niepołomicach prawdopodobnie się nie odbędą. Mówię o sytuacji na teraz, ostateczna decyzja zapadnie w środę przed południem - powiedział Łukasz Wachowski.

Jak dodał, zgodnie z planem powinny odbyć się spotkania Miedzi Legnica z Odrą Opole (piątek), Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec (sobota), Podbeskidzia Bielsko-Biała ze Stomilem Olsztyn (sobota) oraz Ruchu Chorzów z Druteksem Bytovią Bytów (niedziela).

Wątpliwości dotyczą jeszcze sobotnich spotkań GKS Tychy z Chrobrym Głogów oraz Górnika Łęczna z Wigrami Suwałki.

- Możliwość rozegrania meczu w Tychach oceniam 50 na 50. W środę odbędzie się tam wizytacja eksperta z Komisji Licencyjnej. Większe szanse są w Łęcznej. Tam raczej wszystko jest w porządku, ale jeszcze czekamy z decyzją - dodał dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Jak przyznał, federacja nie planuje przełożenia całej kolejki.

- Niedługo są mecze reprezentacji narodowych, mógłby pojawić się problem z wolnymi terminami. Poza tym w weekend mróz ma być już mniejszy, około dwóch-trzech stopni poniżej zera - zakończył Wachowski.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie Fantasy 1. Liga! Kliknij TUTAJ.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze