Cholewiak już we wtorek pojawił się we Wrocławiu, gdzie przeszedł badania. Wyniki wypadły dobrze i w środę klub z Oporowskiej oficjalnie poinformował, że skrzydłowy jest ich piłkarzem. Zawodnik podpisał półtoraroczną umowę z opcją przedłużenie jej o kolejny rok.

Śląsk od dłuższego czasu przyglądał się kapitanowi Stali i we Wrocławiu doskonale znane są jego mocne strony. - To jeden z najlepszych, a może nawet najlepszy skrzydłowy w pierwszej lidze. Jest silny, szybki i może grać na kilku pozycjach. W Stali był kapitanem, czyli musi mieć cechy przywódcze i musi być waleczny, co oznacza, że będzie pasował charakterem do naszego zespołu – scharakteryzował piłkarza trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

Cholewiak ostatnie trzy i pół sezonu spędził w zespole z Mielca. Jesienią zagrał w 15 meczach, w których strzelił siedem goli.

Sprowadzenie 28-etniego Cholewiaka może chociaż częściowo rozwiąże problemy kadrowe Śląska związane z kontuzjami. Trener Pawłowski nie może skorzystać z powodu urazów z Adama Kokoszki, Dorde Cotry, Michała Maka, Jakuba Koseckiego oraz Kamila Dankowskiego.

Skrzydłowy w środowym meczu Śląska z Lechem w Poznaniu nie zagra, ale ma szansę na debiut w barwach wrocławskiej drużyny w sobotnim pojedynku z Sandecją Nowy Sącz.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie Fantasy 1. Liga! Kliknij TUTAJ.