Kareta Griezmanna! Trening strzelecki przed Barceloną

Antoine Griezmann jest w 2018 roku w genialnej formie! Francuski napastnik Atletico "zapakował" cztery gole Leganes zapewniając swojej ekipie ligowe zwycięstwo 4:0 w środku tygodnia. Teraz przed piłkarzami Diego Simeone kluczowe spotkanie z FC Barcelona.

Po porażce Realu piłkarze Atletico mieli okazję, by odskoczyć rywalowi zza miedzy na 10 punktów różnicy w ligowej tabeli. Musieli jednak wygrać u siebie z Leganes, co nie było trudnym zadaniem, zważywszy na formę jednego gracza - Antoine'a Griezmanna. Francuz strzelanie w środowy wieczór rozpoczął już w 26. minucie wykorzystując świetne prostopadłe podanie od Koke.

To było jednak dopiero preludium do świetnego występu francuskiego tenora. W 35. minucie napastnik łączony z letnimi przenosinami do Barcelony dołożył kolejnego gola, tym razem po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Hat-tricka Griezmann skompletował po przerwie, gdy pięknie dołożył głowę po idealnym dośrodkowaniu Filipe Luisa. To nie był jednak koniec jego popisów tego wieczora, bowiem w 67. minucie zaliczył pokerową karetę strzelając czwartego gola po podaniu Diego Costy.

Cztery bramki zdobyte w spotkaniu Leganes pozwoliły Griezmannowi pobić kilka rekordów. Przede wszystkim wyprzedził Sergio Aguero w klasyfikacji strzelców wszech czasów Atletico, zmieniając go na 10. miejscu w TOP10. Obecnie ma na swoim koncie 103 gole i w XXI wieku jest gorszy tylko od Fernando Torresa. Został też pierwszym piłkarzem Atletico, który w tym wieku strzelił hat-tricka w dwóch meczach z rzędu.

W niedzielę graczy z Madrytu czeka prestiżowe starcie z Barceloną, które może rozstrzygnąć losy tytułu w Hiszpanii... Wcześniej Barca w czwartek zmierzy się w ramach 26. kolejki z Las Palmas.