Obrońca odchodzi z Legii Warszawa!

Piłka nożna
Obrońca odchodzi z Legii Warszawa!
fot. CyfraSport

Legia Warszawa przeszła zimą prawdziwą rewolucję, a prawdopodobnie ostatni akord przebudowy zabrzmiał wieczorem 28 lutego. Najpierw Wojskowi potwierdzili wypożyczenie z Lazio środkowego obrońcy Mauricio, a następnie poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z Maciejem Dąbrowskim, który występował w Warszawie od sierpnia 2016 roku.

Legia wykupiła Dąbrowskiego z Zagłębia Lubin w sierpniu 2016 roku za 300 tysięcy euro. Już w pierwszym sezonie w Warszawie, środkowy obrońca wydatnie pomógł ekipie ze stolicy w obronie tytułu mistrza Polski, występując między innymi w 21 meczach Ekstraklasy, w których strzelił 3 gole. Kolejny sezon nie był już dla Dąbrowskiego tak dobry, choć do 28 lutego zdążył on zagrać w 19 spotkaniach z "eLką" na piersi.

Zimowe ruchy transferowe sprawiły jednak, że dla Polaka zabrakło miejsca w zespole z Warszawy. Wieczorem 28 lutego Legia poinformowała, że rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron. - Piłkarzowi dziękujemy za grę w barwach Legii i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej! - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej Legii.

Kilka godzin wcześniej mistrz Polski potwierdził wypożyczenie brazylijskiego obrońcy Mauricio, który przybył do Warszawy na pół roku z rzymskiego Lazio. Środkowy obrońca w tym sezonie zagrał w jednym meczu w Serie A - w końcówce październikowego spotkania z Sassuolo. W przeszłości grał częściej w rzymskim klubie. Występował również m.in. w Spartaku Moskwa i Sportingu Lizbona.

Rozwiązanie kontraktu przez Dąbrowskiego oznacza, że może on podpisać umowę z innym klubem już po zamknięciu w Polsce okna transferowego.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze