Wisła Płock popsuła jubileusz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

To był nieudany jubileusz Bruk-Betu Termaliki. Piłkarze z Niecieczy rozgrywali swój setny mecz w ekstraklasie i przegralia 1:2 na swoim stadionie z Wisłą Płock. Obecny bilans Bruk-Betu w ekstrakasie to 29 zwycięstw, 26 remisów i 45 porażek. Z kolei płocczanie przerwali serię dwóch kolejnych porażek i przybliżyli się do realizacji celu, jakim jest awans do grupy mistrzowskiej.

Już pierwsze minuty spotkania dostarczyły sporo emocji. Najpierw Rafał Grzelak strzelił mocno z około 20 metrów. Minimalnie nad poprzeczką. W rewanżu Nico Varela znalazł się sam przed Janem Muchą, nawet minął bramkarza Bruk-Betu, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

Za to kolejna akcja gospodarzy zakończyła się powodzeniem. Roman Gergel przechwycił bezpańską piłkę i popędził samotnie w kierunku Thomasa Daehne. Niemiec wybiegł z bramki i zablokował strzał pomocnika Bruk-Betu, ale do futbolówki dopadł Samuel Stefanik i skierował ją do siatki, tuż przy słupku. Była to pierwsza bramka zdobyta w przez niecieczan w meczach ekstraklasy z Wisłą Płock.

Z czasem goście zaczęli przejmować inicjatywę i w 27. minucie byli bliscy wyrównania. Damian Szymański podał do Vareli, ten strzelał z kilku metrów, lecz Mucha nogą odbił piłkę. Wisła już do końca pierwszej połowy mocno nacierała. Podopieczni Jerzego Brzęczak wykonywali kilka rzutów rożnych i wolnych z bocznych rejonów boiska, ale poza mocnym, lecz minimalnie niecelnym strzałem Adama Dźwigały nie zagrozili bramce Muchy.

W przerwie trener Brzęczek zdecydował się wprowadzić do gry Semira Stilica i Bośniak szybko udowodnił, że była to dobra decyzja. W 53. minucie kopnął z około 18 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

W 66. minucie świetną interwencją popisał się Daehne, który wybił zmierzającą pod poprzeczkę piłkę po strzale głową Stefanika. Za to siedem minut przed końcem Giorgi Merebaszwili, po błędzie Toivo, znalazł się w sytuacji sam na sam z Mucha i nie zmarnował szansy.

W 87. minucie bliski wyrównania był Bartosz Śpiączka, po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki. Tym samym Bruk-Bet poniósł pierwszą porażkę, od kiedy zespół przejął trener Jacek Zieliński.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:2 (1:0)

Bramki: Stefanik 9 - Stilic 53, Merebaszwili 83

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Gabriel Matei, Joona Toivio, Artem Putiwcew, Rafał Grzelak - Vlastimir Jovanovic (79. Florin Purecc), Mateusz Kupczak, David Guba (61. Martin Mikovic), Samuel Stefanik, Szymon Pawłowski - Roman Gergel (71. Bartosz Śpiączka)

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Igor Łasicki (18. Damian Byrtek), Alan Uryga - Dominik Furman, Damian Rasak (46. Semir Stilic), Nico Varela (66. Konrad Michalak), Damian Szymański, Giorgi Merebaszwili - Jose Kante

Żółte kartki: Toivio, Grzelak - Merebaszwili, Furman, Daehne