Piast Gliwice apeluje o dokończenie meczu z Górnikiem Zabrze

Piłka nożna
Piast Gliwice apeluje o dokończenie meczu z Górnikiem Zabrze
fot. PAP

Piast Gliwice wystąpił do lokalnego rywala Górnika Zabrze o dokończenie meczu tych drużyn w piłkarskiej ekstraklasie, przerwanego w sobotę z powody burd kibiców.

Działacze gliwickiego klubu w opublikowanym wieczorem w niedzielę na swojej stronie internetowej oświadczeniu zaapelowali, aby sportowa rywalizacja nie cierpiała na skandalicznym zachowaniu marginalnych grup pseudokibiców.

„Brak reakcji ze strony naszych klubów w tej sprawie może doprowadzić do niebezpiecznego rozstrzygania wyników sportowych przez pseudokibiców” – napisali działacze Piasta.

Gliwiczanie zobowiązali się do pokrycia wszystkich kosztów dokończenia meczu i zagwarantowali zwrot wydatków poniesionych przez Górnika Zabrze.

Sobotni mecz na stadionie w Gliwicach został przerwany w 80. minucie przy stanie 1:0, po tym jak grupa miejscowych kibiców zniszczyła część ogrodzenia, a kilku wbiegło na murawę. Wcześniej w sektorze gości podpalono emblematy Piasta Gliwice. Interweniowali policjanci, po 38 minutach zapadła decyzja o zakończeniu spotkania przed czasem.

Zatrzymanych zostało siedem osób w wieku od 28 do 35 lat.

O karze dla Piasta będzie decydowała Komisja Ligi spółki Ekstraklasa podczas poniedziałkowego nadzwyczajnego posiedzenia.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie