Piłkarze Lecha Poznań rozgoryczeni po karnym dla Legii Warszawa. "Sędzia kalosz!"

Piłka nożna
Piłkarze Lecha Poznań rozgoryczeni po karnym dla Legii Warszawa. "Sędzia kalosz!"
fot. Cyfrasport

Piłkarze Lecha Poznań nie ukrywali rozgoryczenia po tym jak sędzia Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla Legii Warszawa, który zadecydował o zwycięstwie stołecznego zespołu 2:1 w niedzielnym meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

„Sędzia kalosz! O naszej porażce zadecydował detal, który powoduje u nas ogromne rozgoryczenie. To był fajny, intensywny mecz, w którym wiele się działo. Oglądaliśmy powtórki tej sytuacji w szatni i dziwię się, że sędzia nie puścił tej sytuacji dla dobra gry. Jednak czasami decydują takie detale” – mówił po spotkaniu pomocnik Lecha Radosław Majewski.

Wtórował mu Łukasz Trałka.

„Według mnie nie było rzutu karnego. W takim meczu i takim momencie nie gwiżdże się takich przewinień. Gdyby to było spotkanie towarzyskie, to można sobie gwizdać takie przewinienia. Szkoda, że sędziowie siedzący w wozie VAR mając do dyspozycji powtórki z kilku ujęć podejmują taką decyzję. Sędzia Marciniak powiedział jednak, że jeśli zawodnik dotknął piłkę ręką powyżej głowy, to jest automatycznie rzut karny” – zdradził Trałka.

Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo „Kolejorz” odniósł 20 sierpnia pokonując Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:1.

„Wciąż nie potrafimy wygrać na wyjeździe, choć zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Mamy już pięć punktów straty do Legii i musimy ją gonić. Mamy jednak podstawy, by z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zagraliśmy dobry mecz i jeżeli tak będziemy grali dalej, to jesteśmy w stanie odrobić tę stratę. To jednak odległa przyszłość” – dodał Majewski.

Lech ma 43 punkty i traci pięć oczek do Legii i Jagiellonii, która w poniedziałek podejmie Wisłę Kraków.

„Byliśmy bliscy zwycięstwa. Przez całą drugą połowę mieliśmy przewagę. Wyrównaliśmy i mieliśmy sytuacje na strzelenie zwycięskiej bramki. Jednak straciliśmy gola w najgorszym momencie. Staramy się szukać pozytywów. Zagraliśmy najlepszy mecz w tym roku. Na tym budujemy swój optymizm” – dodał Trałka.

W następnej kolejce Lech podejmie Jagiellonię, a Legia zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze