Polsat Boxing Night: Rywal wysłał wiadomość do Jonaka! "Skopię ci stary tyłek"

Sporty walki

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) już 21 kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty" powróci do zawodowego ringu po prawie trzyletniej przerwie. W Częstochowie zmierzy się z posiadającym doskonałe warunki fizyczne Namibijczykiem Lukasem Ndafolumą (11-1, 3 KO). Rywal Jonaka pokazał na treningu próbkę swoich umiejętności, a także wysłał mu krótką, aczkolwiek dosadną wiadomość.

Mimo, że niepokonany polski pięściarz wraca do ringu po blisko trzech latach to nie będzie miał taryfy ulgowej. Rywalem 34-latka będzie niezwykle niebezpiecznym i posiadający doskonałe warunki fizyczne Lukas Ndafoluma. Namibijczyk mierzący ponad 180 cm Namibijczyk w ostatnim pojedynku sprawił ogromną niespodziankę walcząc na wyjeździe w Manchesterze i pokonując na punkty faworyzowanego Craiga Cunninghama (19-1, 4 KO).

 

Ndafoluma po jednym z treningów odniósł się do walki z Jonakiem. - Damian Jonak, nadchodzę po Ciebie! Nadchodzę, by upokorzyć Cię i skopać twój stary tyłek. Myślisz, że mnie pokonasz? Lepiej wybudź się z tego snu - przekazał polskiemu pięściarzowi pewny swego Namibijczyk.

 

Ogółem "The Demolisher" z Windhuk stoczył dwanaście pojedynków, z czego aż jedenaście zakończyło się jego zwycięstwami. Aktualnie notuje serię aż sześciu zwycięstw z rzędu. - Przyjadę do Polski, specjalnie, żeby skopać jego stary tyłek. Powinien wybudzić się z zimowego snu, jeśli myśli, że mnie pokona - zapowiada pewny siebie Ndafoluma.

 

Walka została zakontraktowana na dystansie 8 rund w limicie kategorii średniej.

 

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

 

Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs TBA

 

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze