Tirreno-Adriatico: Ekipa BMC najlepsza, Caruso liderem

Inne
Tirreno-Adriatico: Ekipa BMC najlepsza, Caruso liderem
fot. PAP

Włoch Damiano Caruso został pierwszym liderem kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico po zwycięstwie jego ekipy BMC Racing Team na trasie jazdy drużynowej na czas. Sky Michała Kwiatkowskiego zajął trzecie miejsce, ze stratą dziewięciu sekund.

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została drużyna BORA-hansgrohe, której barwy reprezentują Rafał Majka i mistrza świata Peter Sagan, tracąc do BMC 30 sekund.

 

Caruso minął linię mety etapu w Lido Di Camaiore (21,5 km) jako pierwszy w swojej ekipie i podobnie jak przed rokiem na trasę drugiego etapu wyruszy w niebieskiej koszulce lidera. Zespół BMC trzeci rok z rzędu triumfował w drużynowej czasówce inagurującej wyścig Dwóch Mórz.

 

Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie czterech sekund, uplasowała się australijska drużyna Mitchelton-Scott. Faworyzowany zespół Sky z Chrisem Froomem, Kwiatkowskim i znakomitymi czasowcami - Białorusinem Wasylem Kirijenką i Hiszpanem Jonathanem Castroviejo, stracił do zwycięzców dziewięć sekund.

 

Inauguracyjny etap okazał się pechowy dla Brytyjczyka Marka Cavendisha, który kolejny raz uczestniczył w kraksie. Kolarz ekipy Dimension Data dotarł co prawda do mety - w podartym kostiumie i z zakrwawioną twarzą, ale szybko został zabrany na badania do szpitala. "Cav" wystartował w Tirreno-Adriatico po dłuższej przerwie, spowodowanej upadkiem i kontuzją na starcie do pierwszego etapu Abu Dhabi Tour. Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczyk nie będzie mógł stanąć na starcie do drugiego etapu.

 

W klasyfikacji indywidualnej cztery czołowe lokaty zajmują kolarze BMC, a na piątym i szóstym miejscu znaleźli się zawodnicy Mitchelton-Scott. Kwiatkowski jest 13. - ze stratą 9 sekund, Maciej Bodnar (Bora–hansgrohe) - 30, Majka - 31. - obaj ze stratą 30 s. Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) jest 77. strata 58 s.

 

Czwartkowy etap - długości 167 km - prowadzi z Lido di Camaiore do miejscowości Follonica. Wyścig zakończy się 13 marca, indywidualną jazdą na czas w San Benedetto del Tronto.

 

Wyniki pierwszego etapu (21,5 km drużynowo na czas)
  1. BMC Racing Team       22.19
  2. Mitchelton–Scott       22.23
  3. Sky             22.28
  4. Quick-Step Flors       22.34
  5. Sunweb            22.44
  6. Katiusza Alpecin       22.47
  7. Bora–hansgrohe        22.49  
 
 Klasyfikacja generalna po 1. etapie: 
  1. Damiano Caruso (Włochy/BMC)            22.19
  2. Rohan Dennis (Australia/BMC)
  3. Patrick Bevin (Australia/BMC) 
  4. Greg van Avermaet (Belgia/BMC)   wszyscy ten sam czas
  5. Luke Durbridge (Australia/Mitchelton-Scott)  strata 4 s
  6. Daryl Impey (Australia/Mitchelton-Scott)  ten sam czas
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze