Na siódmej pozycji sklasyfikowana została drużyna BORA-hansgrohe, której barwy reprezentują Rafał Majka i mistrza świata Peter Sagan, tracąc do BMC 30 sekund.

 

Caruso minął linię mety etapu w Lido Di Camaiore (21,5 km) jako pierwszy w swojej ekipie i podobnie jak przed rokiem na trasę drugiego etapu wyruszy w niebieskiej koszulce lidera. Zespół BMC trzeci rok z rzędu triumfował w drużynowej czasówce inagurującej wyścig Dwóch Mórz.

 

Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie czterech sekund, uplasowała się australijska drużyna Mitchelton-Scott. Faworyzowany zespół Sky z Chrisem Froomem, Kwiatkowskim i znakomitymi czasowcami - Białorusinem Wasylem Kirijenką i Hiszpanem Jonathanem Castroviejo, stracił do zwycięzców dziewięć sekund.

 

Inauguracyjny etap okazał się pechowy dla Brytyjczyka Marka Cavendisha, który kolejny raz uczestniczył w kraksie. Kolarz ekipy Dimension Data dotarł co prawda do mety - w podartym kostiumie i z zakrwawioną twarzą, ale szybko został zabrany na badania do szpitala. "Cav" wystartował w Tirreno-Adriatico po dłuższej przerwie, spowodowanej upadkiem i kontuzją na starcie do pierwszego etapu Abu Dhabi Tour. Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczyk nie będzie mógł stanąć na starcie do drugiego etapu.

 

W klasyfikacji indywidualnej cztery czołowe lokaty zajmują kolarze BMC, a na piątym i szóstym miejscu znaleźli się zawodnicy Mitchelton-Scott. Kwiatkowski jest 13. - ze stratą 9 sekund, Maciej Bodnar (Bora–hansgrohe) - 30, Majka - 31. - obaj ze stratą 30 s. Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) jest 77. strata 58 s.

 

Czwartkowy etap - długości 167 km - prowadzi z Lido di Camaiore do miejscowości Follonica. Wyścig zakończy się 13 marca, indywidualną jazdą na czas w San Benedetto del Tronto.

 

Wyniki pierwszego etapu (21,5 km drużynowo na czas)
  1. BMC Racing Team       22.19
  2. Mitchelton–Scott       22.23
  3. Sky             22.28
  4. Quick-Step Flors       22.34
  5. Sunweb            22.44
  6. Katiusza Alpecin       22.47
  7. Bora–hansgrohe        22.49  
 
 Klasyfikacja generalna po 1. etapie: 
  1. Damiano Caruso (Włochy/BMC)            22.19
  2. Rohan Dennis (Australia/BMC)
  3. Patrick Bevin (Australia/BMC) 
  4. Greg van Avermaet (Belgia/BMC)   wszyscy ten sam czas
  5. Luke Durbridge (Australia/Mitchelton-Scott)  strata 4 s
  6. Daryl Impey (Australia/Mitchelton-Scott)  ten sam czas