Polsat Boxing Night: Parzęczewski kontra "Tyson z Ghany"

Sporty walki

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) podczas Polsat Boxing Night powróci do ringu przed własną publicznością w Częstochowie. Na "Nocy Zemsty" zmierzy się z ghańskim królem nokautu Emmanuelem Danso (28-2, 23 KO). Pojedynek został zakontraktowany w kategorii półciężkiej na dystanie 8 rund. Gala PBN: "Noc Zemsty odbędzie się już 21 kwietnia!

Robert Parzęczewski błyskawicznie pnie się w rankingach kategorii półciężkiej. Pięściarz pochodzący z Częstochowy w 2017 roku zapisał w swoim rekordzie aż cztery wygrane walki, w tym nokautując doświadczonego Tomasza Gargulę oraz wymagającego Tomasa Adamka.

Parzęczewski nie zwalnia tempa i po zeszłorocznym zwycięstwie z Saidi Mbelwą postanowił szybko powrócić na własne podwórku. Tym razem przed częstochowską publicznością zmierzy się z niebezpiecznym Emmanuelem Danso.

- Jest niższy, krępy i lubi wywierać presję. Ja jednak będę walczył przed własną publicznością, a w domu potrafię wskoczyć na jeszcze wyższy poziom - powiedział Parzęczewski.

Ghańczyk tylko dwukrotnie w swojej karierze schodził z ringu pokonany, a stoczył już 30 zawodowych pojedynków. Danso aż 23 razy nokautował swoich rywali i nie bez przyczyny nazywany jest w rodzinnych stronach "Kwahu Tyson". W 2014 roku stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego WBO Inernational, ale musiał uznać wyższość Roberta Krasniqiego. 28-latek zapowiada, że narzuci swój styl walki, a Parzęczewskiego czeka najtrudniejsza przeprawa w karierze.

- Pochodzę z Afryki, a my nie boimy się wyzwań. Walczę również o dobre imię mojej rodziny i nie mogę jej zawieść. Arab po prostu będzie moją kolejną ofiarą - ocenia Danso.

Pojedynek został zakontraktowany w kategorii półciężkiej na dystanie 8 rund.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

 

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

 

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

 

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

 

Walka wieczoru:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

 

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs TBA

Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

 

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs TBA

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze