Paryż-Nicea: Molard wygrał szósty etap, Sanchez wciąż liderem

Francuz Rudy Molard z ekipy Groupama-FDJ wygrał w miejscowości Vence szósty etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Koszulkę lidera zachował Hiszpan Luis Leon Sanchez (Astana), a zajmujący drugie miejsce Holender Wout Poels (Sky) wycofał się po kraksie.

Molard wyprzedził o dwie sekundy 15-osobową grupę z faworytami wyścigu, którą przyprowadził Belg Tim Wellens (Lotto Soudal). Lider minął linię mety na czwartej pozycji.

Poels, który w środę wygrał etap jazdy indywidualnej na czas, przewrócił się na zjeździe z przełęczy La Colle-sur-Loup, niecałe 10 km przed finiszem. Holender doznał obrażeń obojczyka.

Polacy ukończyli etap ze sporymi stratami. Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe) stracił ponad pięć minut, a Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille) - ponad 14.

W klasyfikacji generalnej Sanchez wyprzedza o 22 sekundy Francuza Juliana Alaphilippe'a (Quick-Step) oraz o 26 Hiszpana Marca Solera (Movistar).

W sobotę czeka kolarzy przedostatni, królewski etap, kończący się 16-kilometrowym podjazdem do stacji narciarskiej La Colmiane na wysokość 1500 metrów n.p.m.