Pierwszy Rosjanin w historii, który będzie trenował holenderski klub

Piłka nożna
Pierwszy Rosjanin w historii, który będzie trenował holenderski klub
fot. PAP

Były trener piłkarskiej reprezentacji Rosji Leonid Słucki zostanie pierwszym szkoleniowcem z tego kraju, który będzie opiekował się klubem holenderskiej ekstraklasy Vitesse Arnhem. Rozmowy zostały sfinalizowane, a Rosjanin czeka już tylko na pozwolenie na pracę.

Kiedy podejmie pracę, zastępując Holendra Henka Frasera, który doprowadził go zdobycia Pucharu Holandii, będzie pierwszym Rosjaninem opiekującym się holenderskim klubem. Fraser pracuje w Arnhem od 2016 roku.

 

Vitesse po 26 kolejkach zajmuje z dorobkiem 41 punktów szóstą lokatę, a do lidera PSV Eindhoven traci 27 punktów.

 

Od stycznia w klubie występuje rosyjski obrońca Wiaczesław Karawajew, który w sezonie 2013/2014 rozegrał dwa mecze w barwach CSKA Moskwa, w czasie kiedy drużyną opiekował się 46-letni Słucki.

 

7 sierpnia 2015 roku Słucki został selekcjonerem reprezentacji Rosji, kontynuując jednocześnie prowadzenie CSKA. Po nieudanym dla Rosji Euro 2016 zrezygnował z tej posady, a 6 grudnia 2016 ogłosił rezygnację ze stanowiska szkoleniowca CSKA Moskwa.

 

Od 9 czerwca 2017 został trenerem angielskiego klubu Hull City, w którym występuje reprezentant Polski Kamil Grosicki, kończąc ją po niespełna półrocznym okresie, za obopólnym porozumieniem stron. Był wtedy pierwszym w historii rosyjskim trenerem na Wyspach Brytyjskich.

 

Właścicielem Vitesse jest rosyjski biznesmen Aleksander Czygiriński.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze