Były bramkarz Chelsea wraca do klatki! Pójdzie śladem Tybury?

Sporty walki
Były bramkarz Chelsea wraca do klatki! Pójdzie śladem Tybury?
fot. Chelsea FC
Ricardo Prasel (z prawej) z niegdyś znakomitym pomocnikiem Michaelem Ballackiem

Brazylijczyk Ricardo Prasel bronił swego czasu bramki w rezerwowym zespole Chelsea, ale w 2012 roku postawił na MMA i szybko okazało się, że jest prawdziwą maszyną oktagonu. Dziś 27-latek ma na koncie dziewięć zwycięstw w dziewięciu walkach - i wszystkie przed czasem. Teraz stanie oko w oko z rywalem, któremu na ponad trzy lata MMA wybił z głowy Marcin Tybura.

Tyburze techniczny nokaut na Chorwacie Ante Deliji, bo o nim mowa, zapewnił przepustkę do UFC. To był wrzesień 2015 roku, gala rosyjskiej federacji M-1 Global - Polak potężnym lowkickiem złamał rywalowi nogę i po raz drugi obronił tytuł organizacji w wadze ciężkiej.

Od tamtej pory Tybura stoczył sześć walk w klatce największej organizacji świata. Chorwat stracił natomiast zapał do MMA na blisko trzy lata, ale trzeba pamiętać, że sporo zajęła sama rehabilitacja. Teraz w końcu wraca - czy były bramkarz Chelsea okaże się jego kolejnym katem?

Walka Deliji z Praselem odbędzie się pod egidą japońskiej organizacji RIZIN Fighting Federation - galę zaplanowano na 6 maja, a jej miejscem będzie hala Marine Messe w Fukuoce na południu Japonii. Pojedynek został zakontraktowany na trzy pięciominutowe rundy, a limit wagowy to 120 kg.

Prasel trafił do Chelsea w 2009 roku na zasadzie wypożyczenia z belgijskiego RFC Liege. W Londynie się jednak nie zadomowił - w 2010 roku został wypożyczony do innego belgijskiego klubu KAS Eupen. W 2011 roku, w wieku 21 lat,  zakończył natomiast piłkarską karierę.

Karta walk gali RIZIN.10:

61 kg: Kyoji Horiguchi (23-2) vs. Ian McCall (13-6-1)
49 kg (+łokcie): Kanna Asakura (11-2) vs. Melissa Karagianis (3-3)
59 kg: Manel Kape (9-2) vs. Kai Asakura (9-1)
52 kg?: Kanako Murata (6-1) vs. Weili Zhang (16-1)
63 kg kick: Tomohiro Kitai vs. zwycięzca turnieju RISE
51,5 kg kick: Issei Ishii vs. Daishin Sakai
70 kg: Diego Nunes (22-7) vs. Yusuke Yachi (19-6)
120 kg: Ante Delija (14-3) vs. Ricardo Prasel (9-0)


(wszystkie walki MMA 3×5 min, walki w kickboxingu 3×3 min)

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze