Krychowiak wściekły po zmianie. West Brom zdemolowany u siebie

Po serii sześciu porażek z rzędu West Bromwich Albion miał okazję przełamać niemoc spotkaniem z Leicester City i odzyskać nadzieję na ucieczkę z ostatniego miejsca w tabeli Premier League. Mimo prowadzenia The Baggies nie dali jednak rady Leicester City i na osiem kolejek z rzędu mają coraz mniej szans na utrzymanie.

West Bromwich Albion świetnie rozpoczął spotkanie z Leicester City, bo już w ósmej minucie do siatki gości trafił Salomon Rondon. The Baggies z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie próbowały przerwać fatalną serię sześciu porażek z rzędu, która jest głównym powodem ich opłakanej pozycji, a więc ostatniego miejsca w tabeli ze stratą aż siedmiu punktów do dziewiętnastego Stoke.

Straty szybko wyrównał jednak Jamie Vardy, a dalsza część spotkania należała już do dużo lepiej zorganizowanych Lisów. Jeszcze w pierwszej połowie okazję na premierowe trafienie w Premier League miał Krychowiak, który potężnym strzałem z dystansu obił poprzeczkę Kaspera Schmeichela. Przy stanie 1:1 tuż po zmianie stron Alan Pardew postanowił zastąpić Polaka Samem Fieldem, a nasz reprezentant nie ukrywał złości taką decyzją trenera.

Ciężko wyrokować jaki bezpośredni wpływ na obraz meczu miała zmiana gospodarzy, jednak fakt jest taki, że gra WBA się posypała. W 62. minucie prowadzenie gościom dał Riyad Mahrez po fantastycznej asyście Kelechiego Iheanacho, zaś kwadrans później Nigeryjczyk je podwyższył. W ostatnich sekundach prowadzenie gości stało się jeszcze bardziej okazałe za sprawą Vicente Iborry. West Brom poległo po raz siódmy z rzędu i niewielu jest w stanie uwierzyć, że wciąż bije się o utrzymanie.

Coraz bliżej strefy spadkowej jest Southampton, które przegrało aż 0:3 z Newcastle. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański, mimo że jego Swansea już od 11. minuty grało w osłabieniu po czerwonej kartce Jordana Ayew. Huddersfield oddało aż 28 strzałów przy żadnym gości, jednak nie potrafiło pokonać reprezentanta Polski.

Zakończona została świetna seria Brighton, które przegrało po raz pierwszy od 20 stycznia. Menedżer beniaminka Chris Hughton został wyróżniony tytułem menedżera miesiąca za luty, jednak tym razem jego zawodnicy uznali wyższość Evertonu (2:0). W końcówce rzut karny zmarnował Wayne Rooney.

Komplet wyników:

Everton - Brighton 2:0 (Bong sam. 60', Tosun 76'; czerwona kartka: Konckaert 80')
Huddersfield - Swansea 0:0 (czerwona kartka: J. Ayew 11')
Newcastle - Southampton 3:0 (Kenedy 2', 29', Ritchie 57')
West Brom - Leicester City 1:4 (Rondon 8' - Vardy 21',  Mahrez 62', Iheanacho 76', Iborra 90+4')
West Ham - Burnley 0:3 (Barnes 66', Wood 70', 81')