PŚ w kombinacji norweskiej: W Oslo wygrana Watabe, Cieślar 24.

Lider klasyfikacji generalnej Japończyk Akito Watabe wygrał w Oslo zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Najlepszy z Polaków Adam Cieślar został sklasyfikowany na 24. pozycji.

Watabe o 15,5 s wyprzedził Niemca Fabiana Riessle i o 20,3 s Austriaka Mario Seidla. 24. Cieślar stracił do zwycięzcy 2.07,7.

Po skoku liderem był Norweg Magnus Riiber - 132 m, drugi był Watabe - 129 m, a trzeci Seidl - 131 m. Cieślar uzyskał 118 m i zajmował 27. miejsce, Szczepan Kupczak po lądowaniu na 111 m był sklasyfikowany na 36. pozycji, a na 41. Paweł Słowiok - 112 m.

Mistrz olimpijski z Pjongczangu Niemiec Johannes Rydzek osiągnął 118 m i był 17. Na trasę biegu wyruszył prawie dwie minuty po prowadzącym Riiberze. Niemiec znany z tego, że jest wyśmienitym biegaczem szybko zaczął odrabiać straty, jak się okazało na 10 km trasie był najszybszy, ale ostatecznie wystarczyło to tylko do zajęcia 8. miejsca.

Watabe pobiegł na miarę swoich możliwości, miał dziesiąty czas i wygrał. Prowadzący po skoku Riiber natomiast wypadł słabiej, miał 32. wynik i spadł w klasyfikacji końcowej na piątą lokatę.

Cieślar w biegu zajął 20. miejsce, dzięki czemu awansował o trzy pozycje z miejsca zajmowanego po skokach i zdobył pierwsze w tym sezonie punkty pucharowe. Słowiok zajął w sumie 32. miejsce, a Kupczak - 40.