Puchar Kontynentalny: W Zakopanem wygrał Fettner, Wąsek dziesiąty

Austriak Manuel Fettner zwyciężył w pierwszym dniu rozgrywanego w Zakopanem Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Najlepszy z Polaków Paweł Wąsek (WSS Wisła w Wiśle) zajął dziesiąte miejsce.

Do finału awansowało czterech z 12 Polaków (na starcie z powodu choroby nie pojawił się Krzysztof Biegun), a najlepiej w konkursie zaprezentował się Wąsek, który za skoki na odległość 129 i 133 m otrzymał łączną notę 242,3 pkt.

"Mocno spóźniłem pierwszy skok i nie było z czego odlecieć. Z drugiego jestem zadowolony, chociaż też jakichś drobiazgów się nie ustrzegłem. Ogólnie było nieźle, ale zawsze może być lepiej, więc spróbuję poprawić się jutro" - zapewnił zawodnik WSS Wisła.

W sobotę w stolicy polskich Tatr wygrał Fettner, drugie miejsce zajął Słoweniec Bor Pavlovcic, a trzeci był Austriak Ulrich Wohlgenannt. Na Wielkiej Krokwi wystartowało 65 zawodników z 16 państw.

Mimo nieobecności w Zakopanem w klasyfikacji generalnej PK prowadzą: Norweg Marius Lindvik - 1102 pkt, drugi jest Niemiec Andreas Wank - 1040, a trzecie miejsce zajmuje jego rodak Gavid Siegel - 968.

Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Tomasz Pilch, który po sobotnim konkursie utrzymał siódmą lokatę - 548 pkt.

"Dzisiejsze skoki były niezbyt dobre. Pierwszy niezły, ale drugi znacznie spóźniłem na progu, no i niestety zabrakło odległości" - ocenił swój występ zawodnik z Wisły.

W pierwszym dniu konkursu pogoda była dobra - temperatura wahała się w okolicy ośmiu stopni powyżej zera i było niemal bezwietrznie. Prognozy na niedzielę są podobne. Początek pierwszej serii o 10.30.