Zagłębie Sosnowiec żąda walkowera za mecz z Miedzią Legnica!

Piłka nożna
Zagłębie Sosnowiec żąda walkowera za mecz z Miedzią Legnica!
fot. Cyfrasport

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Miedzią Legnica 0:2, ale od razu po zakończeniu spotkania złożyło oficjalny protest. Jego zdaniem przeciwnicy złamali jedną z zasad regulaminu Nice 1 Ligi.

Chodzi o artykuł regulaminu ligi dotyczący młodzieżowców. Według Zagłębia w zespole Miedzi na boisku nie przebywał przez 90 minut zawodnik poniżej 21 roku życia. Wymóg taki nakłada na ligę PZPN. W zespole z Legnicy owym młodzieżowcem miał być Adrian Purzycki. Jak twierdzą sosnowiczanie zawodnik ten nie był wcześniej zrzeszony w polskich klubach przez pełne sezony. Poprzednimi jego klubami były Wigan Athletic i Fortunie Sittard.

 

W oficjalnym proteście czytamy:

 

"Zagłębie S.A. składa protest wobec faktu, że dn. 09.03.2018 w meczu o mistrzostwo I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica, drużyna gości wystąpiła bez zawodnika spełniającego warunki młodzieżowca. Literka "M" przy nazwisku Adriana Purzyckiego postawiona została błędnie, gdyż zawodnik nie może być w myśl regulaminu rozgrywek PZPN dla I ligi uznany za młodzieżowca."

 

W regulaminie zaś napisane jest:

 

"W meczach o mistrzostwo Nice I ligi kluby są zobowiązane do wystawienia co najmniej jednego młodzieżowca. Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego ukończył 21 lat oraz zawodnik młodszy. Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który - bez względu na narodowość lub wiek - był lub może być zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15 rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu w którym zawodnik kończy 15 rok życia) i 21 rokiem życia (lub końcem sezonu gdy kończy 21 rok życia)"

 

Wydaje się, że argumentacja Zagłębia jest właściwa, ale istnieje jeszcze jeden zapis, który mówi, że piłkarz jest młodzieżowcem jeśli nie ukończył 21 lat i ma obywatelstwo polskie. Zapewne na to powoła się zespół z Legnicy.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze