Fonfara potwierdził walkę w Warszawie! Będzie wielki rewanż?

Sporty walki

Podczas gali FEN 20 jednym z gości Mateusza Borka w studiu był Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO). Jeden z czołowych polskich pięściarzy zdradził kilka dni temu, że jego następna walka prawdopodobnie odbędzie się w Warszawie, co byłoby powrotem do Polski po dwunastu latach.

Przez kilka tygodni mówiło się, że Andrzej Fonfara wróci do ringu 19 maja w nowojorskim Barclays Center. Dość niespodziewanie jednak "Książe" przekazał informację, że po wielu latach wróci do Polski, by 16 czerwca boksować na warszawskim Torwarze, w swoim ukochanym mieście.
"To bardzo świeży pomysł. Wykonaliśmy kilka telefonów i to jest bardzo możliwe. Pomysł boksowania w Polsce po zmianie kategorii wagowej na junior ciężką urodził się jakiś czas temu w Teamie Fonfara. Podpisałem niedawno kontrakt promocyjny z legijną grupą i jest to mocno powiązane z moim powrotem."
Po raz jedyny i ostatni w Polsce podczas zawodowej kariery Fonfara boksował... w 2006 roku z Miroslavem Kubikiem (0-21-1). Dla warszawskiego kibica taka walka byłaby wielkim wydarzeniem. Mateusz Borek spytał Fonfarę, czy pojedynek w stolicy jest pewny na sto procent...
"Powiedzmy, że na 90%, może nawet 99%. Ostatnim warunkiem jest zgoda moich trenerów w Kalifornii."
Kto może być pierwszym rywalem pięściarza w kategorii cruiser? Borek zapytał, czy medialne doniesienia są prawdziwe: Fonfara miał szukać "niepełnego" junior ciężkiego, być może byłby to rewanż z Nathanem Cleverlym (30-4, 16 KO). "Książę" pokonał Brytyjczyka w 2015 roku na punkty po świetnym starciu w Chicago.
"Teoretycznie Anglik jest na emeryturze. Być może go z niej wyciągniemy, jeśli będzie chciał przyjechać. Na pewno jest to jeden z pomysłów. Jakiś czas temu z trenerem Virgilem Hunterem doszedłem do wniosku, że pierwsza walka może być w catchweight, także czas pokaże."
Po raz ostatni Fonfarę w ringu oglądaliśmy w czerwcu 2017 roku, gdy został szybko znokautowany przez Adonisa Stevensona (29-1, 24 KO) w rewanżowej walce, której stawką był pas WBC wagi półciężkiej.
 
Rozmowa z Andrzejem Fonfarą w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie