Premier League: Udana niedziela dla Arsenalu i Tottenhamu

Obie ekipy z północnego Londynu dopisały po trzy punkty, a także obie wygrały trzema bramkami. Najpierw Arsenal pokonał Watford 3:0, a następnie Tottenham ograł Bournemouth 4:1.

Arsenal rozczarowuje w tym sezonie, do najlepszej czwórki traci sporo punktów, ale w ubiegły czwartek wygrał bardzo ważne starcie z AC Milan w Lidze Europy. To właśnie te rozgrywki wydają się teraz priorytetowe dla Arsene'a Wengera i spółki, gdyż końcowy triumf zagwarantuje im udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Ciekawe więc było, jak "Kanonierzy" podejdą do niedzielnego spotkania z Watford.

A podeszli na poważnie, choć nie obyło się bez problemów. Już na samym początku gola strzelił Shkodran Mustafi, a do głosu doszli goście. Nie potrafili jednak wykorzystać kilku błędów gospodarzy, a to zaowocowało trafieniem Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Chwilę po golu Gabończyka sfaulowany został Roberto Pereyra, a sędzia odgwizdał jedenastkę, której nie wykorzystał jednak Troy Deeney. Dla Petra Cech to pierwsza interwencja po strzale z rzutu karnego w szesnastej próbie w barwach "Kanonierów"! Wynik na 3:0 ustalił Henrikh Mkhitaryan.

Trudniejszą przeprawę miał Tottenham, który po siedmiu minutach przegrywał z Bournemouth po bramce Juniora Stanislasa. Do tego boisko przedwcześnie musiał opuścić Harry Kane. Nieobecność najlepszego strzelca podziałała jednak motywująco na "Spurs", którzy niemal natychmiast po jego zejściu wyrównali za sprawą trafienia Dele Alliego.

A po przerwie było jeszcze lepiej, bo dwa gole dorzucił Son Heung-min, a w doliczonym czasie gry bramkę zdobył również Serge Aurier.